7Kişi Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın

SesliSuu Sesli Chat Siteleri Nasıl Çalışır - SesliSuu.Com, Sesli Chat, Mobil Sesli Sohbet, Kamerali Chat

SesliSuu Sesli Chat Siteleri Nasıl Çalışır

 

 

Sesli Chat Siteleri Nasıl Çalışır?

Sohbet ve Sesli Chat siteleri ilk kullanılmaya başlandığında yalnızca yazılı olarak kullanılabilmekte idi. Ancak günümüzde sesli ve kamera özelliği kullanılabilerek yapılan Chat sohbetleri çok daha kullanımı rahat olan ve revaçta olan sohbet platformlarıdır. Yazarak zaman kaybetmek yerinde konuşarak ve karşıdaki kişiyi görerek sohbet etmek kullanıcılar için çok daha cazip bir sohbet yöntemidir.

İlk yazılı Chat ve sohbet siteleri, alt yapısı Java server olan ve bu sistemin üzerinde çalışan, bir sohbet yazılımlarıydı. Web sayfalarına Java Applet kodlarını, HTML içerisine konularak kullanılmaktaydı.

Bu sistemde sohbet edebilmek için ya web sayfaları kullanılırdı ya da Mirc adı verilen bir yazılı Chat yapma programı ile giriş yapılabilirdi. Bu sistem de Java tabanlı olduğu için öncelik ile bilgisayarlara Java programlarını yüklemek gerekirdi. Daha sonra rahatlık ile bu SesliSuu Görüntülü Sohbet sitelerine giriş yapılabilirdi.

Daha sonra Php ve Asp tabanlı yazılı Chat yazılımları Java ve Mirc programlarının yerini aldı. Bu programlar kurulumu çok daha kolay olan programlar olduğundan bu sitelerin kullanımı ve yayılımı çok daha kolay oldu.

Ancak günümüzde de daha sık kullanılan kameralı sesli Chat programlarının çıkılı yazılı olarak kullanılan Chat sohbet odalarının lüksünün yerini aldı. Ani Php ve Asp tabanlı uygulamalar aynı mektuplaşmak gibi geride kaldı. Görüntülü Chat sitelerinden canlı bir şekilde hem kameralı hem sesli hem de yazılı sohbet şansını kişilere tanıdığından dolayı artık yazılı Chat siteleri kullanılmamaktadır.

Sesli Sohbet Chat Odaları Nedir

Chat yapmak istediğinizde, canınız sıkıldığı zaman, biri ile muhabbet etmek istediğinizde, tam da aradığım mekan burası diyebileceğiniz yerleri bulmakta zorluk çekmenizi engelleyen, aradığınız samimi dostlukları kurmanızı sağlayacak, canlı olarak sesli ve kameralı sohbetler edebilmenize olanak sağlayan sitelere genel olarak SesliChat odaları adı verilmektedir.

Bu siteler kurulurken diğer rakip sohbet siteleri araştırılarak, sohbet sırasından kişilerin birbirleri ile saygılı konuşmalarını sağlamak amaç güdülmelidir. Kişilik haklarına saygı duyularak yapılan sohbetlerin çok daha kaliteli, uzun süreli ve daha keyifli olacağı mutlak bir değerdir.

Bu canlı, kameralı ve sesli sohbet siteler içerisinde etnik köken, dil, din ve ırk ayrımı yapılmamaktadır. Herkesin bir arada kaynaşabildiği, farklı kültürlerden insanların bulunduğu, toplu ve bire bir sohbet imkanı olan bu siteler akşamları evlerinizde giriş yapabileceğiniz oldukça güzel bir sohbet platformudur

 

Yazar : - ß Y - K R â L #
23 Tem 2019
316 Görüntüleme
0 YORUM YAPILDI

Etiketler:


Gönder